حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196
امروز : دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397

شهادت امام حسین (علیه‏السلام)

بعد از ظهر عاشورا یاران حسین که همه از اهل بیت بودند همگی به شهادت می‏رسند. حتی کودک چند ماهه (شش ماهه) حضرت، عبدالله رضیع معروف به علی اصغر در هنگام وداع حسین با وی در کنار خیمه‏ها به شهادت می‏رسد. هفت تن از برادران امام به شهادت می‏رسند.
یادگاران حسن مجتبی نوجوان به نام‏های قاسم (13 ساله) و عبدالله (احتمالاً ده ساله) نیز ابوبکر در دفاع از حرم رسول‏الله (صلی الله علیه و آله ) به شهادت می‏رسند.
عباس با سه برادرش به شهادت می‏رسند، فرزندان عبدالله بن جعفر به شهادت می‏رسند، چهار تن از برادران مسلم به شهادت می‏رسند، فرزند برومند امام، علی اکبر به شهادت می‏رسد. امام تنهای تنها می‏ماند.
فریادهای هل من مغیث، هل من ذابحضرت فضای صحرای طف را عطر آگین می‏کند. اینک حسین سفارش‏ها و آموزه‏های خویش را بر همراهان و آنانی که زنده خواهند بود نموده به خصوص به همسر و خواهران و دیگر زنان توصیه نموده که در مرگ حسین و یارانش شکیبا باشند.
و برای حراست از کودکان خردسال حضرت نموده که در خیمه‏ها باقی بمانند و در هیچ صورتی بیرون نیایند. و زینب که سترگ و پایداری را درس می‏آموزد، اینک در چنین شرایط داغدار و مصیبت بار مسؤولیت بس سنگین را متحمل می‏شود. باید داغ یاران و داغ عزیزان و عزیزتر از عزیزان حسین را تحمل کند. باید یتیم‏داری نماید و باید از حرم اهل بیت و کودکان حسین و سایر شهدا مراقبت نماید. و باید پیام و رسالت آنان را به آیندگان پیام‏رسانی نمایند.
اینک درندگانی به صورت انسان فرزند زهرا را محاصره نموده و هر گونه مهلت را از او گرفته‏اند. بعد از چندین ساعت درگیری تمام یاران وی را به شهادت رسانده‏اند. حسین (علیه‏السلام) که از حمله‏های دشمن زخم‏های فراوان بر جان خریده است. اینک آخرین لحظه‏های خویش را سپری می‏نماید. در اثر جراحات و آسیب‏ها، بدن ضعیف شده و دیگر توان مقاومت ندارد.
از جانبی حلقه محاصره همواره تنگ‏تر می‏شود و با این که فرزند فاطمه ناتوان و تنها مانده از هیبت وی روبه صفتان هنوز در هراسند. و کسی جرأت نمی‏کند به حضرتش نزدیک شود. به همین جهت تهاجمی حمله‏ور شده خاک کربلا را با خون عزیز فاطمه گلگون می‏سازند.

ورود به سایتزندگی نامه امام زمان (عج)

محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است...

ادامه مطلب...

ایام محرم تسلیت باد

شهادت سالار شهیدان سیدالشهدا (ع) را به تمام شیعیان او تسلیت عرض می نماییم.

 

بیت الاحزان پاکدشت

تماس با ما

آدرس : پاکدشت پشت شهرداری خیابان تربیت بدنی کوچه تختی

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مدیریت سایت : کربلایی ابوالفضل اسکندری

شماره تماس : 09352308770